+90 212 220 00 38
info@evimyapi.com.tr

Cihazla Su Kaçağı Bulma

Çünkü bilgisayar ile çalışan cihazlar var ve yeni nesil tesisatçıların birçoğu artık bu cihazların yardımı ile işlerini sorunsuz ve evde yıkıma gerek kalmadan hallediyorlar. Son teknoloji ürünü olan bu cihazlar dünya ile birlikte bizim yurdumuzda da kullanılmaya başlandı ve su kaçağı dert olmaktan çıktı.

Cihazla su kaçağı bulma çok kolay ve pratik bir işlem, su kaçağının olduğu bölgeyi dinlemeye alıyorlar, sesi ve görüntüyü takip ederek tam olaran net bir şekilde su kaçağının nereden geldiğini buluyorlar. Arkasından da ellerindeki bu iş için imal edilmiş olan kimyasal maddeleri su kaçağının olduğu boruya boşaltıyorlar, ardından da su kaçağının olduğu yere gelen bu kimyasal madde oradaki yeri tıkaç gibi kapatıyor.

Bu özel kimyasallar bizim marketlerden aldığımız küçük paketlerdeki lavabo aç gibi kimyasallar değil, bunlar zaman içinde tesisata hiç bir zarar vermiyorlar. Su kaçaklarının insanın başına ne kadar sıkıntı açtığını hepimiz biliriz, zira akla gelen hemen evde yıkıntı döküntü olacağıdır.

Eski sistem çalışanlar tabii ki ellerinde kazma kürek su kaçağı olan yeri yıkarlar ve kaçak yerini bulmaya çalışırlardı. Arkasından da evler inşaat alanına döner ve bir sürü masraf meydana gelen yıkıntıların toparlanması için harcanırdı. Cihazla su kaçağı bulma çıktı, bütün bu sorunlar ortadan kalktı, çünkü bilgisayar noktasal olarak kaçağı buluyor ve sorun kısa sürede ortadan kalkıyor.

 

Kaçak Su Tespiti