+90 212 220 00 38
info@evimyapi.com.tr

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Yaşadığımız mekânlarda oluşabilecek önemli sorunlardan biri olan su sızıntılarını tespit edebilmek için artık sorun oluşturan bölgelerin kırılmasına gerek duyulmamaktadır.

Eski yöntemleri kullanılarak sorun oluşturan borunun bulunabilmesi için neredeyse inşaat sahasına dönmesine neden olan uygulamalar sebebiyle hem ev sahipleri, hem tesisatçılar, hem de konutlarda yaşayan diğer komşular çok fazla sorun yaşamak zorunda kalmaktaydı. Ev sahipleri için kaybedilen zamana ek olarak fazladan ortaya çıkan maliyet anlamına gelmekteydi. Yaşamımızı sürdürdüğümüz evlerimizin kullanımının da sınırlanıyor olması da bir başka soruna da yol açmaktaydı.

Günümüzde ise kırmadan su kaçağı tespiti yapılabilmekte, zamandan ve maliyetten tasarruf edilmesi sağlanmaktadır. Bu yöntemde fayansların, duvarların ve parkelerin kırılmasına gerek yoktur. Özel olarak sızıntı tespiti için üretilmiş cihazlar kullanılarak su kaçağının nerede olduğu bulunmakladır. Sızıntının nerede olduğunun tespit edilmesinden sonra yine özel olarak üretilmiş bulunan kimyasal ürünler ile kırım işine gerek kalmadan tadilat işlemi gerçekleşmektedir. Özel sensörler ve kameralar da kullanılarak daha sonra oluşması muhtemel olan çatlakların bulunmasına, fark edilmesi mümkün olmayan sızıntıların ileride çok büyük problemlere sebebiyet vermeden ortaya çıkarılmasına da olanak sağlamış olmaktadır.

Su sızıntıları her zaman oturduğumuz dairelerde kendini göstermez. Çoğu zaman komşularımızın tavanlarında veya bitişik konumda bulunan duvarlarda sızıntı sonucu olumsuz sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Kırmadan su kaçağı tespiti böyle durumlarda çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Eski yöntemlerde sorunun nerede olduğunun bulunabilmesi için her iki dairenin de inşaat sahasına dönmesi kaçınılmaz bir durum idi. Artık böyle durumlar oluşmadan sorunun hangi dairede olduğu çok küçük maliyetlerle bulunabilmektedir.

 

Klozet Tıkanıklık Açma